Drodzy czytelnicy
Wybaczcie małą przerwę w zamieszczaniu kolejnych wpisów o środowisku polskich uchodźców ale zmieniłem nieco klimat. W chwili obecnej przebywam w długo oczekiwanej podróży archiwalnej m.in.: w Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. W. Sikorskiego w Londynie.
Niestety ta podróż nie jest dla mnie idealnym momentem do tworzenia kolejnych wpisów a jako główną przyczynę tego stanu śmiało wskazuję – Londyn. W tym mieście jest tyle spraw i rzeczy do obejrzenia, że nie sposób siedzieć w domu. Również archiwa, które znajdują się w Instytucie Sikorskiego rozpieszczają czytelnika.
Tym razem przyszło mi zajmować się materiałami, które w naturalny sposób znajdują się w moim zainteresowaniu a tym samym doskonale wpisują się w tematykę bloga. Pisząc o tym mam na uwadze II Okręg Centrali Szkolnictwa Polskiego w Niemczech w Hamburgu w latach 1945-1949 (później przemianowany na Centralną Komisję dla Spraw Szkolnych i Oświatowych przy Zjednoczeniu Polskim). To nie koniec ciekawostek. Udało mi się odnaleźć kolejne materiały biograficzne działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców. A zatem mogę mieć nadzieję, że zbliżam się małymi krokami do słownika biograficznego polskich uchodźców…. Oby moje wysiłki poszły właśnie w tę stronę. 🙂
Mam również w pamięci moją obietnicę stworzenia na blogu zakładki z liryką polskich dzieci i nauczycieli oraz kolejnych wpisów. To wszystko już niebawem, gdy tylko wrócę do kraju z tej zawsze intrygującej i tym razem upalnej wyspy.
Fot. 1-2: Front Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. W. Sikorskiego w Londynie