Blogowy KONKURS!

Mija pierwszy miesiąc od chwili kiedy ukazała się moja publikacja pt. „Leksykon działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców w Republice Federalnej Niemiec (1951-1993), Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2018”. W związku z tym wpadłem na pomysł, planowałem go od dłuższego czasu, ogłoszenia blogowego konkursu. Przyznaje się, że długo zastanawiałem się nad jego formułą, bowiem dotąd na łamach bloga nie eksperymentowałem z tego rodzaju aktywnością. Do głowy przyszedł mi pomysł, niestety mało odkrywczy ale jak wynika z moich obserwacji sprawdza się w przypadku podobnych konkursów, ogłoszenia kilku konkursowych pytań związanych z blogiem i wspomnianą publikacją. W ten sposób każdy z czytelników będzie miał szansę nie tylko odnaleźć odpowiedzi w moim blogu na zadane pytania ale również szerzej zapoznać się z tematyką poruszanych przeze mnie problemów oraz ze środowiskiem, którego dotyczy blog i wspomniana publikacja. Do udziału zapraszam wszystkich, którzy chcą zdobyć poniższy egzemplarz.

Fot. 1: Okładka (zbiory własne)

Żeby nie być gołosłownym opracowałem cztery proste pytania, które załączam poniżej. Start konkursu rozpoczyna się z chwilą opublikowania tego wpisu (tj.26.01.2019 r.) i trwać będzie przez dwa tygodnie do (09.02.2019 r.) lub do pierwszej poprawnej odpowiedzi nadesłanej poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się w zakładce <kontakt> (tutaj).

Pytania konkursowe: 

 1. Podaj imię i nazwisko działacza Zjednoczenia Polskich Uchodźców, który podczas II wojny światowej wizytował odkryte w Katyniu masowe groby polskich oficerów zamorodowanych przez NKWD?
 2. Który z działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców posługiwał się w czasie Powstania Warszawskiego pseudonimem „Jantar”?
 3. Jakie stronnictwo polityczne w okresie międzywojennym i powojennym reprezentował Kazimierz Odrobny?
 4. Podaj popularną nazwę obozu dla uchodźców w Zachodnich Niemczech (Bawaria), który od lat pięćdziesiątych był centralnym ośrodkiem dla uciekinierów z Krajów Demokracji Ludowej (zza żelaznej kurtyny)?

Krótkie zasady konkursu: 

 1. Nagrodą główną w konkursie jest publikacja (słownie: jeden egzemplarz) pt. „Leksykon działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców w Republice Federalnej Niemiec (1951-1993), Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2018” 
 2. Nagradę główną wygrywa osoba, która w terminie od 26.01.2019 r. do 09.02.2019 r. udzieli jako pierwsza poprawnych odpowiedzi na wszystkie zadane pytania konkursowe przesyłając ich treść za pomocą formularza kontaktowego wpisując w jego tytule: KONKURS. Formularz znajduje się na blogu w zakładce menu głównego  <kontakt> (tutaj). Tylko odpowiedzi przesłane za pomocą formularza kontaktowego będą brały udział w konkursie.
 3. O wygranej decyduje data i godzina nadesłania poprawnych odpowiedzi.
 4. W przypadku udzielenia w jednym czasie przez dwie osoby poprawnych odpowiedzi zostaną one nagrodzone ex aequo nagrodą główną w postaci publikacji „Leksykon działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców w Republice Federalnej Niemiec (1951-1993), Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2018”. 
 5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 10.02.2019 r. na blogu.
 6. Podczas wypełniania formularza należy podać poprawne imię i nazwisko oraz poprawny adres email.
 7. W przypadku udzielenia wszystkich poprawnych odpowiedzi  jak w pkt. 2 skontaktuje się ze zwycięzcą za pomocą załączonego do odpowiedzi adresu email.
 8. Nagrodę główną „Leksykon działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców w Republice Federalnej Niemiec (1951-1993), Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2018” prześlę pocztą tradycyjną na wskazany przez zwycięzcę adres. Jednocześnie zobowiązuję się do przesłania publikacji tylko i wyłącznie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (Polski).
 9. Przesłanie publikacji poza granicę Rzeczpospolitej Polskiej nie będzie możliwe. Proszę w związku z tym o uwzględnienie miejsca odbioru na terenie Polski.
 10. Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych.

Życzę wszystkim szczęścia a w przypadku wygranej przyjemnych wrażeń podczas lektury. 

© łukasz wolak

Blogowy KONKURS!
Tagged on:                     

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: