Ostatnie pożegnanie…

W dniu 29 maja 2017 r. w Bazylice katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu odbyła się msza żałobna za duszę śp. Andrzeja Michała Dalkowskiego. Liturgię pogrzebową odprawił ksiądz Prałat Marek Rumiński w obecności członków rodziny i przyjaciół zmarłego, przedstawicieli II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, niemieckiej Polonii oraz żołnierzy Wojska Polskiego z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego w Toruniu, gdzie śp. Andrzej Dalkowski spoczął w rodzinnym grobowcu. Dzięki uprzejmości p. Filipa Dobrowolskiego z Fundacji im. Romana i Marii Dalkowskich załączam poniżej krótką fotorelację z obrzędów pogrzebowych.

Cześć Jego Pamięci!

W powyższym wpisie wykorzystałem materiały:

  • Filipa Dobrowolskiego przedstawiciela Fundacji im. Romana i Marii Dalkowskich w Toruniu.

© łukasz wolak

Ostatnie pożegnanie…
Tagged on:                         

One thought on “Ostatnie pożegnanie…

  • 20 grudnia 2017 at 18:59
    Permalink

    Znaliśmy się wiele lat, zawsze uśmiechnięty, rzeczowy,konkretny postawny gość. Widząc mnie, zawsze już z daleka witał mnie słowami, witam Cię legionisto (bylem w Legii Cudzoziemskiej) lub gdy było wiecej osób, to witał mnie w inny sposób, moje uszanowanie panie Wojnarowicz. Odszedł dobry człowiek Polak z krwi i kości. Ostatnie nasze spotkanie było w Polskim Konsulacie w Monachium i powiedział mi, że już czas. Niech spoczywa w spokoju. Bogdan Wojnarowicz

    Reply

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: