Tajemnice wywiadu…

Tegoroczna jesień obfituje w szereg różnego rodzaju inicjatyw w których mam przyjemność brać aktywnie udział. Nie zdążyłem zakończyć poprzednich spraw naukowych a kolejne wyzwania przede mną. Otóż w ostatnim czasie otrzymałem zaproszenie od Instytutu Pamięci Narodowej do udziału w cyklu spotkań pt. Tajemnice wywiadu, które prowadzi redaktor Witold Gadowski.

Muszę przyznać, że byłem bardzo zaskoczony – pozytywnie – wspomnianym zaproszeniem, dlatego bez wachania zdecydowałem się potwierdzić udział w tym wydarzeniu. Dotąd uważałem – na własne potrzeby – że tematyka polskich uchodźców w RFN, którą mam przyjemność zagospodarowywać, nie tyle jest słabo spopularyzowana  co mało „lotna” oraz słabo medialna. Wszak nie zawsze historyczne ciekawostki a nawet „hity”, którymi zajmujemy się na codzień są tak samo odbierane przez nie historyków. Tym razem muszę napisać, że jest inaczej. Muszę więc – z dużą radością – pakować walizkę i ruszać w drogę.

 

Będę miał przyjemność dyskutować z dr. Witoldem Bagieńskim z IPN, który zawodowo zajmuje się dziejami wywiadu PRL oraz redaktorem Witoldem Gadowskim. Nie wykluczam – ważne dla tych, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w tej dyskusji – że całość naszej rozmowy będzie rejestrowana jak miało to miejsce w dotychczas.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszam do udziały w tym przedsięwzięciu. Wstęp wolny.

 

Termin spotkania: 

05 grudnia 2017 r., godzina: 17.30

Miejsce: 

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki

ul. Marszałkowska 21/25
00-628 Warszawa

Organizatorzy: 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej IPN w Szczecinie, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki.

© łukasz wolak

Tajemnice wywiadu…
Tagged on:                                             

2 thoughts on “Tajemnice wywiadu…

 • 5 grudnia 2017 at 11:13
  Permalink

  Bardzo interesujące spotkanie. Czy mógłby Pan opublikować po nim na blogu jakąś chociaż krótką relację?. Niestety nie będę mógł dojechać i posłuchać dyskusji. A temat jest bardzo ciekawy.

  Reply
  • 5 grudnia 2017 at 13:55
   Permalink

   Dzień Dobry. Dziękuję za zainteresowanie. Oczywiście, że zamieszczę kilka słów refleksji. Proszę jedynie o cierpliwość. Pozdrawiam serdecznie Łukasz Wolak

   Reply

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: